Spotkanie w Krakowie

27-28 lutego 2015 roku w siedzibie Szkoły Samochodowej Auto-Test w Krakowie odbyło się 3. Spotkanie Plenarne Polskiego Klastra Edukacyjnego. 

Głównym tematem dyskusji był rozwój szkolnictwa zawodowego w sektorze transportu drogowego oraz nowe zasady pozyskiwania środków unijnych w zakresie kształcenia kadr. Ekspertami dyskusji byli Ewa KrzykowskaMaciej Wroński. Uczestników przywitał Marek Dworak, dyrektor MORD w Krakowie.

Uczestnicy spotkania zwiedzili wcześniej montownię MAN Polska w Niepołomicach i zapoznali się z nowościami technologicznymi pojazdów ciężarowych MAN. Grupa MAN należy do wiodących europejskich przedsiębiorstw sektora zintegrowanych rozwiązań transportowych. W roku 2012 obroty firmy przekroczyły 15,8 miliardów euro, przy zatrudnieniu w zakładach na całym świecie ponad 52 tysięcy pracowników.

To było bardzo ciekawe spotkanie” – mówi w rozmowie z L-instruktorem Tadeusz Zamyślewski ze Szkoły Kierowców „Autos” z Grudziądza. „Była okazja do poruszenia wielu ważnych tematów, uważam że idea łączenia przedsiębiorstw w klastry jest bardzo obiecująca, zobaczymy co przyniesie przyszłość, ale osobiście jestem bardzo zadowolony” – dodaje. Podobnego zdania jest Ryszard Świętoń, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców w Koszalinie, który również uczestniczył w spotkaniu – „dzięki możliwości spotkania się w takim gronie miałem okazję porównać swój ośrodek do innych, wymienić doświadczenia. Jestem zdania, że człowiek uczy się przez całe zycie” – zaznacza. „Ustaliliśmy co robić, podzieliliśmy się zadaniami, to bardzo dobra inicjatywa” – dodaje Ryszad Świętoń.

Gośćmi 3. Spotkania Plenarnego PKE byli członkowie zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym – Bożenna Chlabicz (prezes zarządu) i Mirosław Szadkowski (wiceprezes zarządu). Zarząd fundacji wręczył wszystkim członkom klastra „Akty Założycielskie Polskiego Klastra Edukacyjnego” oraz „Certyfikaty Ambasadorów Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym”.

1

Na zakończenie spotkania odbyła się sesja historyczna w podziemiach Rynku Głównego pt. „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”.

Organizatorem spotkania byli krakowscy członkowie PKE – Jerzy Wojtanowicz i Mariusz Szczepanik.