• 24.11.2017 r. Gala BRDWarszawa
  Członkowie klastra wzięli udział w dorocznej gali Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wręczono nagrody dla osób, firm, organizacji pozarządowych, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w Polsce.

 

 • 3.11.2017 r. Rekomendacja zmian prawa, Warszawa
  Debatę zorganizowało Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu „Wdrożenie konwencji o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa”. Rekomendacja dotyczyła projektowanych zmian pozaprawnych i prawnych dla polityki publicznej w zakresie spraw wewnętrznych i transportu. Dyskutowano m.in. o pomocy władz publicznych przy przeprowadzanie egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Uczestniczył koordynator PKE.

 

 • 30.06.2017 r. Konferencja klasteringu, Warszawa
  Konferencja odbyła się w Ministerstwie Rozwoju nt polityki klastrowej i współpraca klastrów w ramach państw V4+4. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele PKE.

 

 • 4.07.2017 r. dyskusja po kongresie CIECA, Warszawa
  W siedzibie koordynatora PKE odbyła się dyskusja nt wniosków płynących z doświadczeń CIECA (Międzynarodowej Komisji ds. Szkolenia i Egzaminowania na Prawo Jazdy) . M.in. nowych kompetencji w ruchu drogowym oraz kompetencji pedagogicznych i psychologicznych kadr instruktorskich.

 

 • 7-9.06.2017 r. Kongres CIECA, Norwegia, Trondheim
  Delegacja PKE uczestniczył w 49. Kongresie CIECA pod hasłem „Well-educated driving instructors and examiners: a pre-requisite for responsible drivers”. W trakcie odbyło się bezpośrednie spotkanie koordynatora PKE z prezydentem CIECA. Zadeklarowano udział PKE w pracach CIECA na rzecz internacjonalizacji doświadczeń w zakresie doskonalenia kształcenia kandydatów na kierowców.